Круглий стіл

22 травня кафедра інформатики провела круглий стіл зі студентами гуртожитку № 4 на тему: «Інформаційні технології та інформаційна безпека». Спілкування розпочалося з доповіді завідувача кафедри, доцента Овчарука В.О., який розповів студентам про досягнення в галузі ІТ-технологій в Україні починаючи з середини минулого століття, про наукову та практичну діяльність академіка В.М. Глушкова, його найвідоміші проекти, а саме, створення ЕОМ «Промінь», «Мир», які на той час були світовими лідерами по швидкості виконання аналітичних перетворень. Група вчених під керівництвом В.М. Глушкова створила машинну мову максимально наближену до людської. При вдосконаленні комп’ютера МИР в Україні могли створити перший у світі персональний комп’ютер. В 1964 році академік Віктор Глушков запропонував проект ОГАС (Загальнодержавна Автоматизована Система збору та обробки інформації для обліку, планування та управління народним господарством СРСР) – це одна з перших глобальних мереж в світі.

Суть проекту – переклад всього документообігу країни в електронний вигляд, можливість управління економікою від верстата до міністерства в online-режимі, оптимізація технологічних, економічних і організаційних процесів, реорганізація управління, розвиток індустрії інформаційних технологій. Тобто створення так званої безпаперової інформатики та інформаційного суспільства. Передбачалося навіть скасування паперових грошей і заміна їх електронними. У 80-х з політичних причин і в зв’язку зі смертю Глушкова, проект закрили. Сьогодні ж в Україні виробляються спроби його відновлення.

Якби проект електронного управління країною був запущений, Україна цілком могла стати батьківщиною інтернету.

В обговоренні цієї та інших проблем, пов’язаними з ІТ-технологіями прийняли участь студенти та викладачі. Було порушено питання, яким чином нашій державі знову повернути собі провідні позиції в цій найважливішій в наш час галузі.

Студенти поставили багато запитань, які стосуються сучасних проблем, пов’язаних з навчанням та побутом, на які дали відповіді доценти Кривець Т.О., Вовкодав Н.І., Сокульський О.Є., старший викладач Сєдих О.Л.